Терапія в період менопаузи
Дізнайтеся більше про різні варіанти лікування та методи лікування менопаузи, від замісної гормональної терапії (ЗГТ) до безгормональних і трав’яних альтернатив.
Методи лікування симптомів менопаузи
Навіть якщо менопауза не є хворобою, вона може супроводжуватися симптомами , для яких бажане заспокійливе рішення або які можуть потребувати медикаментозної терапії. У багатьох випадках достатньо коригування способу життя та підтримуючого використання щадних лікарських трав. Якщо важкі симптоми не зникають, може бути доцільним звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причини симптомів і, якщо необхідно, розпочати медикаментозну терапію на основі індивідуальних симптомів.
Методи лікування симптомів менопаузи
Уривок зі статті проф. Інгрід Герхард, спеціаліст з гінекології та редактор мережі жіночого здоров’я.
Замісна гормональна терапія симптомів менопаузи
Золотим стандартом у лікуванні симптомів менопаузи приблизно з 1930 року є замісна гормональна терапія (ЗГТ) естрогенами та прогестагенами. Терапія естрогенами була дуже популярною, оскільки гормональна заміна могла ефективно лікувати симптоми. Поворот був ініційований масштабним дослідженням Національного інституту здоров’я «Ініціатива жіночого здоров’я». Дослідження WHI за участю 16 000 жінок було передчасно зупинено в 2002 році, оскільки ЗГТ виявила підвищений ризик раку молочної залози (+26%), ішемічної хвороби серця (+22%) та інсульту (+41%).
З тих пір естрогени використовувалися лише для лікування певних скарг (таких як припливи або атрофія слизової оболонки геніталій із супутніми сечостатевими скаргами) на основі індивідуальної оцінки користі та ризику. Найнижчу ефективну дозу та найкоротшу тривалість лікування необхідно підбирати індивідуально. Слід віддавати перевагу природним гормонам і застосуванню через шкіру.
ЦІКАВО
Добре відомі трав’яні засоби для лікування симптомів менопаузи
У результаті рослинні препарати для лікування симптомів менопаузи стали більш цікавими, оскільки вони забезпечували більш м’яку терапію з меншою кількістю побічних ефектів. Тут слід згадати препарати цимицифуги і так звані фітоестрогени, які містяться, наприклад, в сої, червоній конюшині або ревені. Рідше зустрічаються вироби з зерен граната або обліпихової олії.
Циміцифуга
Чорний кисть ( Cimicifuga racemosa ) є перевіреною лікарською рослиною для лікування симптомів менопаузи та особливо корисний для припливів , потовиділення та розладів сну, а також передменструальних симптомів і судомоподібного менструального болю. Циміціфуга нормалізує гормональний баланс, не надаючи прямої естрогенної дії. Відомі побічні ефекти Cimicifuga включають випадкові шлунково-кишкові симптоми (такі як біль у шлунку, нудота або діарея), алергічні реакції, набряк, набряк грудей і головний біль .
Фітоестрогени
Іншим поширеним варіантом лікування травами для полегшення симптомів менопаузи є фітоестрогени. Фітоестрогени – це вторинні рослинні інгредієнти, такі як лігнани та ізофлавони, які мають естроген-подібну дію. Фітоестрогени містяться в ряді рослин, таких як хміль і лляне насіння, а також у багатьох видах фруктів і овочів. З лікувальною метою використовують препарати з сої, червоної конюшини або кореня ревеню. Зокрема, соя набула певної популярності, оскільки азіатські жінки значно менше страждають від симптомів менопаузи, і вважається, що основною причиною цього є азіатська дієта з великою кількістю соєвих продуктів. Тому варто спробувати дієту, багату на сою; також слід споживати від 40 до 60 міліграмів ізофлавонів щодня, що відповідає 200 грамам тофу або половині літра соєвого молока . Однак ви повинні знати, що європейці оснащені іншими ферментами, тому понад 50% з них не можуть перетворити соєві інгредієнти в активну форму. Також можуть бути проблеми зі щитовидною залозою. Однак дієтичні добавки, що містять фітоестрогени, які зв’язуються з рецептором альфа-естрогену клітини, не позбавлені ризику. Ось чому Федеральний інститут оцінки ризиків зробив пропозиції щодо споживання екстрактів у 2015 році на основі EFSA. Згадуються наступні орієнтовні значення: Препарати на основі сої з дозуванням ізофлавонів/екстрактів до 100 мг на добу тривалістю до 10 місяців. Препарати на основі конюшини червоної з дозами до 43,5 мг ізофлавонів на добу тривалістю до 3 місяців. Жінкам з раком молочної залози або раком ендометрія не рекомендується приймати дієтичні добавки, що містять ізольовані ізофлавони.
Нова рослинна альтернатива МЕНОЕЛЬ® ПЛЮС проти симптомів менопаузи
Багатообіцяюча рослинна альтернатива тепер також доступна в Україні, країнах Європи (Німеччині, Австрії , Швейцарії та ін.), також у США .
Рослинний екстракт EstroG-100 ®, що міститься в і МЕНОЕЛЬ® ПЛЮС , представлений на ринку Азії та США з 2010 року і вже допоміг понад мільйону жінок із симптомами менопаузи. Екстракт EstroG-100 ® – це запатентований екстракт 3 лікарських рослин, які мають давні традиції в азіатській народній медицині.
Ефективність екстракту ЕстроГ-100 ® при симптомах менопаузи підтверджена клінічними дослідженнями. Не було виявлено жодних побічних ефектів як у дослідженнях, так і в практичному застосуванні, у всьому світі використано понад 100 мільйонів капсул. Ці 3 рослини класифікуються як безпечні харчові інгредієнти в стандартному харчовому індексі Кореї. У кількох токсикологічних дослідженнях негативних ефектів не виявлено.
Вважається, що 3 рослини екстракту EstroG-100 ® діють синергетично та виправляють гормональний дисбаланс , який призводить до симптомів менопаузи, шляхом вибіркової модуляції власних гормональних рецепторів організму шляхом часткової активації рецепторів і часткового їх пригнічення. menoelle ® не містить фітоестрогенів , і інгредієнти не мають прямого естрогенного або гормонального ефекту. Це було показано в різних дослідженнях.
Природня безгормональна альтернатива
Замовляйте в найближчих аптеках!
Безгормональний контроль
більше ніж 12 симптомів менопаузи
1 таблетка на добу